Myslete na svoje peníze!

Pokud ani vy jste do této chvíle nemysleli na to, že byste se měli chránit před nějakou nehodou v práci, určitě vás toto nyní bude zajímat.
V první řadě si dejte pozor na rizikovost povolání a spoluúčast. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší pak bývá cena pojistného. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že čím vyšší spoluúčast, tím více vás může stát tedy nějaká ta škoda dráž, respektive vás může stát přímo nějaké finance z vaší kapsy, nikoli z pojistky.
jednodolarové peníze.jpg
Stanovení spoluúčasti
Pro stanovení výše spoluúčasti je třeba si nejprve vyčíslit, jaké škody mohou právě při výkonu vašeho povolání vzniknout. Vezměte to od rozbitého porcelánového nádobí z kanceláře, až po špatně zaúčtované transakce či například zničené zboží v obchodě vaší vinou.
Případy zaměstnaní, kdy se určitě pojistěte
· Řidič
Není legrace, když způsobíte škodu zaměstnavateli na autě, které vám je svěřeno k plnění pracovních úkolů. Samozřejmě jsou kryty pouze škody na daném vozidle, ale nejsou kryty škody na vozidlech třeba převzatých od zákazníka. Například je krytý také někdo, kdo pracuje jako strojvůdce.
· Pracovníci používající stroje
Zaměstnanec, který používá a provozuje pracovní stroje, může se pojistit právě před škodou právě při jeho provozu. Samozřejmě se na to nevztahují škody způsobené při běžném provozu, protože to bylo mělo být případně hrazeno z povinného ručení.
· Zaměstnanci, kteří mají svěřené věci
Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli je také vhodné pro lidi, kteří v rámci zaměstnání mají svěřené věci pod zákoníku práce. Krádež samozřejmě není v pojištění, ale ztráta tam patří. Schodek na svěřených hodnotách, ani loupeže peněz, cenných papírů či jiných cenin se sem neschovají.
mince na vějíři bankovek.jpg
Ideální tedy je se zamyslet nad tím, co v práci děláte a jakou škodu můžete způsobit. Určitě si pročtěte znovu smlouvu a zjistěte, za co i dle smlouvy odpovídáte v zaměstnání. Rozhodně se poraďte ideálně s finančním poradcem, který vám dle nabídky na trhu vybere ten, který bude pro vás ten nejvhodnější, a který ochrání vaše finance před nutností uhradit škodu způsobenou zaměstnavateli.

Podobné příspěvky